Konsultacja z oceną jakości ruchu

Coś Cię boli jak się ruszasz?

SPRAWDźmy CO POSZŁO NIE TAK

 

 

Wiesz, że wbrew pozorom – zdecydowana większość problemów bólowych ma bardzo podobny charakter? Sytuacje kiedy uraz jest wynikiem jednorazowego błędu lub wypadku są dość rzadkie.

Najczęściej ból kręgosłupa, bóle kolan czy barków są spowodowane długotrwałymi przeciążeniami wynikającym z kiepskiej jakości ruchu.

Zła wiadomość jest taka, że samo nie przejdzie.  Za to może być gorzej.

Dobra wiadomość jest taka, że można ten problem rozwiązać. Przestanie boleć, a Ty wrócisz do swojej ulubionej aktywności fizycznej. Często jest to całkiem krótki proces.

Ocena jakości ruchu pozwoli nam go rozpocząć. Dowiesz się gdzie leży źródło Twojego bólu i jakie są możliwe rozwiązania.

Chcesz bezpiecznie zacząć trening?

Sprawdźmy czy Twoje ciało
może zrobić tyle, ile głowa chce

 

Kiedy zaczynasz aktywność fizyczną po przerwie, to często głowa chce dużo więcej, niż Twoje ciało jest w stanie wykonać. To normalne, przecież skoro już masz motywacje żeby działać, to chcesz zobaczyć efekty!

Wyobraź sobie, że mniej więcej w tym samym okresie kiedy przestałeś regularnie ćwiczyć, przestałeś też jeździć swoim samochodem.

Czy uważasz, że to dobry pomysł, żeby wziąć to auto stojące przez lata w garażu na wycieczkę dookoła Polski bez sprawdzania czy wszystko działa?

Być może wycieczka by się udała, ale jest spora szansa, że mogła by się przedwcześnie skończyć, ze względu na problem z filtrem oleju czy innym elementem, który nie został odpowiednio serwisowany.

Ocena jakości ruchu to taki „przegląd” dla Twojego ciała, który pozwoli nam sprawdzić czy jesteś gotowy do drogi, czy może coś wymaga serwisowania. 😉

Ale przecież jest tyle osób, które ćwiczą, są wysportowane, a nie korzystały z takiej oceny.
Po co mi ona?

Oczywiście. Jest sporo osób, które regularnie trenują, nic ich nie boli i lubią to co robią. My też należymy do tej grupy i chętnie zobaczymy Cię w naszych szeregach! 🙂

Pamiętaj jednak, że każdy z nas ma trochę inną historię treningową, inną historię kontuzji i po prostu inne doświadczenia z ruchem. To co dla jednej osoby okaże się skutecznym planem, innej może nie przynieść efektów lub wręcz zaszkodzić.

Dlatego proponujemy Ci strategię, które gwarantuje Ci, że zajmiesz się odpowiednim treningiem.  Ta strategia rozpoczyna się od oceny jakości ruchu i pozwala nam poznać Twoje ciało, by odpowiednio doradzić Ci co dalej zrobić.

Weź udział w ocenie jakości ruchu, poznaj swoje ciało i odpowiednio je trenuj!

Gdy mięśnie nie działają jak powinny

 Wyobraź sobie taką sytuację:

Jesteś w 3 osobowym zespole, który jest odpowiedzialny za wykonanie zadania w określonym terminie. Praca jest zaplanowana na 3 osoby i wszystko idzie tak jak powinno. Nagle otrzymujesz wiadomość, że jedna osoba z Twojego zespołu zachorowała, a druga wyjechała na nieplanowaną delegację. Terminu nadal trzeba dotrzymać.

Kto w tej sytuacji ma najgorzej?

Ty. W końcu masz do wykonania pracę za 3 osoby. Mimo, że swoją pracę robisz dobrze, to jest spora szansa, że szybko będziesz przemęczony i drażliwy.

Z Twoim ciałem jest podobnie.

Mięśnie i stawy są stworzone do pracy w określony sposób: Duże  grupy mięśniowe przenoszą duże obciążenia, a małe grupy mięśniowe przenoszą mniejsze obciążenia.

Jeśli te wzorce są zaburzone z jakiegoś powodu (np. wcześniejszy uraz lub siedzący tryb życia), to dochodzi do sytuacji jak w powyższym przykładzie.

Jedna grupa mięśniowa wykonuje pracę, za inne, to się nazywa kompesacja. Nie dość, że jest wtedy mocniej obciążona, to jeszcze wykonuje zadania, do których nie jest przystosowana. Przeciąża się i w efekcie boli.

Jeśli do kiepskiego wzorca ruchu dodasz intensywności poprzez trening, to kontuzja jest tylko kwestią czasu. 🙁 

Pokonaj siedzący tryb życia

Siedzący tryb życia jest jednym z czynników powodujących kompensacje i w dalszej kolejności problemy bólowe. Padają nawet hasła, że siedzenie jest gorsze niż palenie.

Ale tak na prawdę to nie jest problem pozycji siedzącej.

To jest problem braku ruchu.

Wprowadź więcej aktywności fizycznej do Twojego stylu życia w mądry sposób.

Weź udział w ocenie jakości ruchu, poznaj swoje ciało i odpowiednio je trenuj!

Co Ci da ocena jakości ruchu?

Jeśli plan treningowy jest mapą, to ocena funkcjonalna jest nadajnikiem GPS, który powie Ci gdzie się znajdujesz.

 Trening może przebiegać na trzech poziomach:

1. Trening jakości ruchu, który po pierwsze eliminuje problemy bólowe i znacząco zmniejsza ryzyko kontuzji. Po drugie – w dużej mierze od niego zależy czy kolejne etapy treningu odniosą efekt. Tutaj pracujemy nad wzorcem ruchu. 

2. Trening funkcjonalny/ogólnorozwojowy, który rozwinie 10 cech motorycznych Twojego ciała. To jest typ treningu, który sprawia, że postrzegamy kogoś jako wysportowanego (lub nie). Ten trening obejmuje głównie ruchy wielostawowe i ćwiczenia złożone.

3.   Trening sportowy, czyli trening, który pozwoli Ci osiągać coraz lepsze wyniki sportowe i coraz lepszą sylwetkę. To może być bardziej ukierunkowany trening funkcjonalny  albo sport, który lubisz uprawiać.

Udział w ocenie pozwoli nam określić który poziom wymaga u Ciebie najwięcej pracy i jaki rodzaj treningu da najszybsze i najlepsze efekty

Czego się spodziewać?

Przed oceną otrzymasz na swój adres e-mail wiadomość z informacjami organizacyjnymi – jak się przygotować, ubrać, czego nie robić przed konsultacją.

Dostaniesz też do wypełnienia formularz, w którym będą pytania dotyczące m.in. Twojej historii treningowej i przebytych urazów. Te informacje pozwolą nam lepiej wykorzystać czas podczas spotkania i zasugerować rozwiązania, które będę najlepsze dla Ciebie.
Jeśli masz jakąś dokumentacje medyczną dotyczącą przebytych kontuzji to najlepiej zabierz ją ze sobą do wglądu.

W trakcie oceny – spodziewaj się kilku dziwnych pozycji i prostych ćwiczeń, które mogą okazać się wcale nie takie proste. 😉

Podczas oceny skupimy się na analizie wzorców w jakich się poruszasz.  Taka analiza pozwoli nam odpowiedzieć na pytania jaki trening będzie dla Ciebie najlepszy.

Po ocenie – przedstawimy Ci podsumowanie testów, opinię i proponowane postępowanie.  Czy warto zacząć od fizjoterapii, treningu korekcyjnego, a może  bez obaw możesz wziąć się za bardziej intensywny trening.

W ciągu tygodnia od oceny otrzymasz  maila z podsumowaniem w formacie PDF.

Przeprowadziliśmy już ponad

ocen jakości ruchu

Opinie podopiecznych:

Polecam Mateusza. Potrafi dostosować poziom ćwiczeń do możliwości ćwiczącego. Bardzo precyzyjnie wyjaśnia wszystkie aspekty związane z ćwiczeniem, na co ono ma zadziałać. Poza tym doradza w aspektach postawy ciała, codziennego funkcjonowania np. pozycji siedzenia w pracy, w samochodzie. Dzięki tym zajęciom zmieniła się moja postawa, przestałem odczuwać bóle pleców. Obecnie od miesiąca korzystam z treningu on-line. Świetna sprawa dla osób, które nie mają czasu chodzić na siłownie lub na stałe zajęcia. Codzienny trening „z komórką” na 20-30 min. z przerwami – rewelacja! Stały kontakt on-line z trenerem. Z czystym sumieniem polecam każdemu zajęcia i sesje treningowe on-line u Mateusza.

Adrian

Mateusz jako pierwszy zdiagnozował u mnie pojawiający się od dawna problem… Przez 3 lata myślałam, że taki już mój urok, jednak po tym czasie mechanizm ruchu zaczął solidnie podupadać. Jestem mu ogromnie wdzięczna za wszystko, co dla mnie zrobił. Oprócz tego, że jest świetnym Diagnostą i Trenerem, jest także wspaniałym człowiekiem o bogatym warsztacie wiedzy i umiejętności, którymi chętnie dzieli się podczas treningu. „Otaczaj się ludźmi, którzy ciągną Cię do góry” – tak bym w skrócie opisała Mateusza i jego pracę 🙂

POLECAM SERDECZNIE
Emila Kostańska

trenerka personalna, zawodniczka bikini fitness

Trenuję z Mateuszem od września zeszłego roku. Przyszedłem do niego z konkretnym celem. Chciałem wrócić do żeglarstwa oraz zacząć pływać na windsurfingu. Mateusz po konsultacjach ze mną przygotował dla mnie bardzo szczegółowy plan ćwiczeń, który na bieżąco korygujemy. To co szczególnie cenię we współpracy z Mateuszem, to jego umiejętność wytłumaczenia, dlaczego określone ćwiczenia znalazły się w planie. Jest to dla mnie bardzo istotne. Podsumowując. Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z Mateuszem, a cel został osiągnięty. 🙂

Łukasz

Konsultacja z oceną jakości ruchu na sali

250,00 

  • Wywiad na podstawie kwestionariusza treningowego
  • Panel 7 testów sprawdzających ogólną jakość ruchu (Functional Movement Screen)
  • Podstawowe testy szczegółowe określające zakresy ruchu
  • Zaawansowane testy szczegółowe określające zakresy ruchu
  • Podstawowe testy szczegółowe określające stabilność głównych stawów
  • Zaawansowane testy szczegółowe określające stabilność głównych stawów
  • Podsumowanie w formacie PDF zawierające:
    • Określenie deficytów motorycznych i wyszczególnienie ich w podsumowaniu
    • Ogólne wskazówki dotyczące treningu
  • Godzinne spotkanie na sali podczas, które prowadzę Twoją ocenę i omawiam wyniki

Najczęściej zadawane pytania

Jak mogę wybrać termin oceny?

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w ciągu 24 godzin od momentu zakupu, aby ustalić termin oceny.

Jak mam się przygotować do oceny funkcjonalnej?
Najlepiej w ogóle. Im bardziej „naturalne” będzie Twoje ciało, tym więcej nam powie. Nie rozgrzewaj się wcześniej! Weź tylko ze sobą strój sportowy. Na tyle luźny, żeby nie ograniczał ruchów, ale na tyle obcisły żebyśmy byli w stanie zaobserwować jak Twoje ciało się rusza.

Jeśli regularnie trenujesz i pojęcia takie jak rollowanie czy mobilizacja coś Ci mówią – to nie rolluj się danego dnia. Najlepiej też dzień wcześniej.

czy dostanę podsumowanie wyników mojej oceny?

Tak.

Otrzymasz takie podsumowanie na swoj adres e-maila, najpóźniej w ciągu 7 dni od  oceny.

Czy na ocenie funkcjonalnej dostanę plan treningowy?

Nie. Po ocenie przedstawimy Ci naszą opinię na temat tego jak powinien wyglądać Twój trening.

Opinia będzie uwzględniała ogólne rady, takie jak:
– czy możesz w ogóle trenować, czy bardziej wskazane było by rozpoczęcie od masażu (w przypadku osób z problemami bólowymi)
– jaki typ trening (korekcyjny, ogólnorozwojowy, sportowy) da Ci najwięcej
– które partie mięśniowe rozciągać, a które wzmacniać

Miałem robione usg (lub inne badanie). Czy mam zabrać ze sobą wyniki?
Tak, jeśli masz dokumentacje medyczną swoich urazów/kontuzji, to najlepiej zabierz ją ze sobą do wglądu dla fizjoterapeuty lub trenera.
chcę się zapisać do konkretnego trenera, jak mogę to zrobić?

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w ciągu 24 godzin od momentu zakupu, aby ustalić termin oceny.

Jeśli chcesz, aby oceniał Cię konkretny trener, to powiedz nam o tym podczas rozmowy.

Formularz kontaktowy

9 + 4 =