Mateusz Solecki

Trener Medyczny, Trener personalny,

certified Online trainer

Chętnie pomogę Ci wrócić do treningu po kontuzji lub zacząć bezpiecznie trenować po długim okresie „bezruchu”.

Zależy mi, żeby trening zagościł w Twoim życiu na stałe. Obojętnie, czy zaczniesz dźwigać ciężary, tańczyć, czy biegać. 

Podczas pierwszych lat mojej pracy jako trener często byłem określany jako “ten trener od kręgosłupa”. Poniekąd to prawda, bo w zdecydowanej większości pomagałem moim podopiecznym pozbyć się bólu pleców. Tylko, że to ledwie wierzchołek góry lodowej. Problemy bólowe bardzo często wykraczają tylko poza kręgosłup, bark, kolano. Zwłaszcza jeśli są to problemy długotrwałe lub nawracające.

Bardzo często pracuję z osobami, które chcą trenować, ale ich ciało im „nie pozwala”. Wystarczy, że pójdą pobiegać, a odzywają się kolana. Wybiorą się na siłownie, na wolne ciężary, a zaczyna boleć bark. Jeśli takie objawy dotyczą Ciebie, to mam dobrą wiadomość: Bardzo często da się coś z tym zrobić. Sposób w jaki się ruszasz jest zbiorem nawyków. Te nawyki mogą z jakiegoś powodu (np. siedzący tryb życia, kontuzje) odbiegać od optymalnego wzorca ruchu dla Twojego ciała. Jeśli będą odbiegały wystarczająco mocno – to zaczniesz odczuwać ból.

Dobra wiadomość jest taka, że można je zmienić. Wymaga to jednak budowy dużej dozy świadomości ciała.

Aby zmienić nawyk ruchowy, trzeba w pierwszej kolejności przygotować do tego mięśnie i stawy. Jeśli Twoje ciało nie wykonywało ruchów  Należy uruchomić nieaktywne grupy mięśniowe.

Skąd wiem, że ta metoda działa? To możesz sprawdzić na dole strony. 

Po pierwsze – czytając opinie podopiecznych, którym pomogłem.

Po drugie sam jestem dobrym przykładem.

Jestem po licznych kontuzjach (w tym chirurgiczna rekonstrukcja więzadeł w stawie ramiennym, zwichnięty łokieć, naderwany m. przywodziciel, wielokrotnie skręcone stawy skokowe). W pewnym momencie przebyte kontuzje zaczęły zbierać swoje żniwo i musiałem mocno ograniczyć treningi.

Mimo to, dzięki odpowiedniemu postępowaniu korekcyjnemu dzisiaj jestem w stani trenować bezpiecznie, bez bólu i to z całkiem dużymi obciążeniami.

"Świadomość ciała, to najskuteczniejsza metoda prewencji kontuzji. Żaden system ocen nie jest w stanie powiedzieć Ci tyle, ile codziennie mówi Ci Twoje ciało."

Przebyte szkolenia i warsztaty

Trening Medyczny

Trening medyczny to most łączący fizjoterapię (której celem jest eliminacja bólu) z klasycznym treningiem (którego celem jest poprawa wyników sportowych lub sylwetkowych). Najczęściej dotyczy osób po kontuzjach, które chcą wrócić do aktywności sportowej lub tych, które zmagają się z chorobami przewlekłymi.

Czyli min. choroby reumatoidalne (ZSSK, RZS, dna moczanowa), silna wada wzroku, lub powrót do aktywności fizycznej po ciąży.

Tak, wiem – ciąża to stan, a nie choroba. Jednak bardzo często mięśnie brzucha ulegają na tylko mocnemu osłabieniu, że w zasadzie jest to budowa stabilizacji od podstaw. 😉

Niestety ze względu na siedzący tryb życia – coraz częściej nie trzeba choroby, żebyśmy musieli zacząć od korekcji.

Czyli sytuacje z kategorii: „Było dobrze, ale poszedłem biegać i teraz mnie boli kolano.”

Właśnie z tego powodu współpracę indywidualną zawsze zaczynam od oceny jakości ruchu. Żeby naprawić wszystko zawczasu i żeby później nie bolało.

Trening Funkcjonalny

Trening funkcjonalny to w moim rozumieniu jest to wszelka aktywność, która przedkłada funkcje ciała – nad efektem sylwetkowym. Co nie znaczy, ze jedno wyklucza drugie. 🙂

W praktyce: dźwigaj więcej, biegaj szybciej, skacz wyżej itp.

Inspiruję się klasycznym treningiem siłowym i metodologią CrossFit®, którą cenię szczególnie za zróżnicowanie jednostek treningowych i dużą dozę „świeżości”, którą wprowadza do klasycznego treningu.

Uważam jednak, że nie ma idealnej metody treningowej dobrej dla każdego. Dlatego przede wszystkim podchodzę do tematu z dystansem i zdrowym rozsądkiem. 😉

Trening Online

Trening online to dużo więcej niż rozpisanie planu treningowego i wysłanie go mailem.

Spotkania na sali treningowej pozwalają trenerowi zadbać o poprawną technikę wykonania ćwiczeń, czy w ogóle zbudować świadomość ciała i ruchu.

Jest jednak wiele czynników we współpracy z trenerem, które wychodzą poza to.

  • Motywacja
  • Odpowiednie zarządzanie oczekiwaniami
  • Wsparcie we wprowadzaniu zmian w stylu życia
  • Rozliczanie z realizacji planu treningowego

Abym mógł dać Ci takie wsparcie w tych kwestiach nie musimy się spotykać na sali. Co więcej, z użyciem nowoczesnych technologii, istnieją o wiele lepsze rozwiązania, zarówno wygodniejsze jak i tańsze z perspektywy współpracy.

W tym celu ukończyłem Online Trainer Academy, jedyne szkolenie tego typu akredytowane przez międzynarodowe organizacje regulujące jakość szkoleń trenerskich. (min. NASM, CanFit Pro, Fitness Australia, REPS UK, PTA Global)

Opinie podopiecznych

Polecam Mateusza. Potrafi dostosować poziom ćwiczeń do możliwości ćwiczącego. Bardzo precyzyjnie wyjaśnia wszystkie aspekty związane z ćwiczeniem, na co ono ma zadziałać. Poza tym doradza w aspektach postawy ciała, codziennego funkcjonowania np. pozycji siedzenia w pracy, w samochodzie. Dzięki tym zajęciom zmieniła się moja postawa, przestałem odczuwać bóle pleców. Obecnie od miesiąca korzystam z treningu on-line. Świetna sprawa dla osób, które nie mają czasu chodzić na siłownie lub na stałe zajęcia. Codzienny trening „z komórką” na 20-30 min. z przerwami – rewelacja! Stały kontakt on-line z trenerem. Z czystym sumieniem polecam każdemu zajęcia i sesje treningowe on-line u Mateusza.

Adrian

Mateusz zna się na rzeczy, potężna dawka wiedzy co przekłada się na treningi. Podchodzi do każdego indywidualnie do Twoich predyspozycji, twojego trybu życia. I co najważniejsze jest efektywny, polecam na pewno jeden z lepszych trenerów

Hubert

Trener Mateusz – profesjonalista w każdym calu; trafiłem do niego z niemalże garbem na plecach i zasiedziany od 20 lat za biurkiem. Mateusz prostuje mnie i rozciąga z uporem godnym lepszej sprawy dbając przy tym o bezpieczeństwo i prawidłową technikę urozmaicając jednocześnie treningi coraz to nowymi pomysłami na moje ciało (a i umysł – wszystko zawsze wytłumaczy i gdyby nie to, że nie jestem w stanie tego zapamiętać to po pół roku miałbym już niezłą wiedzę trenerską 🙂  ) Jeśli ktoś pytałby mnie o trenera – polecam Mateusza w ciemno!

Michał

Mateusz jako pierwszy zdiagnozował u mnie pojawiający się od dawna problem… Przez 3 lata myślałam, że taki już mój urok, jednak po tym czasie mechanizm ruchu zaczął solidnie podupadać. Jestem mu ogromnie wdzięczna za wszystko, co dla mnie zrobił. Oprócz tego, że jest świetnym Diagnostą i Trenerem, jest także wspaniałym człowiekiem o bogatym warsztacie wiedzy i umiejętności, którymi chętnie dzieli się podczas treningu. „Otaczaj się ludźmi, którzy ciągną Cię do góry” – tak bym w skrócie opisała Mateusza i jego pracę 🙂

POLECAM SERDECZNIE
Emiia Kostańska

Zawodniczka bikini fitness

Mateusz ma gigantyczną wiedzę z zakresu zdrowego kręgosłupa, ciała oraz odżywiania i potrafi ją przekazać w interesujący i przede wszystkim zrozumiały dla laika sposób. Dzięki temu z przyjemnością przychodzę na treningi z nim, ponieważ rozumiem dlaczego ćwiczę, a z zajęć na zajęcia widzę znaczące efekty w moim samopoczuciu oraz sylwetce.

Marta

Zanim zaczęłam treningi z Mateuszem nie byłam pewna czy będę miała czas i chęci by ćwiczyć. Chciałam ruszyć zanikające od siedzenia mięśnie i przy okazji poprawić swoje samopoczucie i kondycję.

To zasługa Mateusza, że nie zniechęciłam się, poprzez urozmaicone ćwiczenia, dbanie o jakość wykonania, wskazywanie jakie partie mięśni powinny byc zaangażowane podczas danego ćwiczenia. Dzięki regularnym treningom lepiej funkcjonuje w ciągu dnia, więcej mi się chce. Dodatkowo pojawił się „zarys” wyrzeźbionego ciała, które samo się dopomina „zrób coś” znaczy potrenuj. 🙂

Iza

Od zawsze nie lubiłam się męczyć i wizja wysiłku fizycznego byla odstręczajaca. Podjelam się treningu z Mateuszem z dużymi wątpliwościami. Teraz mimo że nadal nie lubię się męczyc z przyjemnoscia chodzę na siłownię. Jestem silniejsza i pełna energii na następny dzień po takiej sesji. Czekam tylko jeszcze na spadek wagi ? Hashimoto mnie spowalnia ale juz czuje i widzę znaczna poprawe. Bol zniknal, sylwetka nabrała ksztaltu, kondycja jest lepsza i czuje się silniejsza. Podczas wysiłku nie dostaje zadyszki, jestem silniejsza, trzymam sie prosto (nie garbie się tak )

 

Dzięki treningom pierwszy raz od dobrych 4 lat zdecydowałam się latem na zakup dwuczęściowego stroju kąpielowego. 🙂

Joanna

Ćwiczyłam z Mateuszem pokontuzyjnie. Miałam ogromne problemy z zakresem ruchu i jeszcze większe ze strachem przy wykonywaniu ćwiczeń na chorą nogę. Nauczyliśmy się na nowo chodzić po schodach, robić przysiady, a później udało mi się wrócić do mojego jiu jitsu :).

Iza

Współpracę z Mateuszem zaczęłam na zajęciach grupowych, a aktualnie kontynuujemy na zajęciach indywidualnych w ramach opieki trenerskiej. Blisko rok ćwiczeń pod okiem Mateusza dał mi bardzo dużo – przede wszystkim ból, który mi dokuczał, znacznie się zmniejszył, nauczyłam się też wiele na temat prawidłowych wzorców ruchu, tego, jak ćwiczyć, aby dawało to efekty, oraz kontrolowania postawy, aby pomagać sobie samej na co dzień. Trening z Mateuszem motywuje i rozwija – bardzo polecam!

Alicja

POLECAM treningi z Mateuszem. Jestem fizjoterapeutka i bardzo cenie sobie naszą współpracę. Wysyłam do niego pacjentów u których dolegliwości bólowe stale powracają i związane są z nieprawidłową biomechanika ruchu podczas codziennych czynności lub w czasie treningu. Jego wiedza na temat biomechaniki ciała połączona z wiedzą anatomiczną to najlepsza wizytówka trenera personalnego.

Monika

Fizjoterapeuta

Mateusz jako trener to bardzo wymagająca osoba. Nie ma lekko, jeśli masz coś do zrobienia, Mateusz nie zwraca uwagi, że boli. Poćwiczysz, rozmasujesz i boleć przestanie. Zawsze jednak koryguje Twój plan z uwzględnieniem wszelakich Twoich niedyspozycji. Mateusz to ktoś więcej niż trener, to również dobry kumpel, z którym można na każdy temat porozmawiać. To także nauczyciel, który zawsze chętnie dzieli się swoją wiedzą, zawsze podpowie, co można jeszcze zrobić. Trenujemy ze sobą niemal rok, a poprawa w jakości życia, tężyźnie fizycznej, a nawet w zbędnej masie jest nie do opisania. Dziś mam siłę na więcej, ochotę na więcej i rzadziej mnie bolą plecy (wcześniej to było każdego dnia). Szczerze polecam jego usługi każdemu, kto tak jak ja ma problemy ze spinaniem się mięśni, bądź bólem pleców w okolicach lędźwi i karku.

Rafał

Ćwiczyłem z kilkoma trenerami personalnymi i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że Mateusz jest najbardziej kompetentnym trenerem, jakiego do tej pory spotkałem. Jego wiedza, motywacja do szukania rozwiązań dla podopiecznych i zaangażowanie w trening są wyjątkowe. Szczerze polecam! 🙂

Piotr

Do Mateusza trafiłem zupełnie przypadkiem przez znajomych po tym jak zauważyli, że przeciążyłem się dość mocno podczas własnego treningu. Okazało się, że mam bardzo słabą obręcz barkową. Dostałem szereg ćwiczeń i wskazówek. Zostałem też uprzedzony, że pierwszy tydzień lub dwa będą nieprzyjemne. Nie ściemniał 😉 ale było warto. Poprawiło to bardzo moją postawę oraz zmniejszyło napięcie barków. Dzięki treningom zrozumiałem jak istotny jest balans siły mięśni i taśmy głębokie. Mateusz nauczył mnie również jak się poprawnie rolować czyli inaczej rozluźniać mięśnie używając wałków i piłek. Polecam 😉

Łukasz

Moim głównym celem było znaleźć coś co pozwoli mi zwiększyć moją aktywność fizyczną, będzie dla mnie ciekawe i jednocześnie zachęci do pracy nad sobą Głupio to brzmi, ale dla osoby, która po 8 godzinach siedzenia w biurze idzie do domu przeleżeć resztę dnia na kanapie znalezienie celu nie jest łatwe.

Największą obawą jaką pamiętam na początku współpracy to poczucie wstydu, że doprowadziłem się do takiego stanu fizycznego. Drugą było to, że zrobię sobie krzywdę bo np. trening będzie zbyt intensywny. Kontuzje w mojej branży nie są mile widziane 😉

Trzecim temat to na pewno strach przed znudzeniem (bo miałem słomiany zapał do tego typu spraw).

Bardzo ale to bardzo, podobało mi się podejście pokazujące w prosty sposób moje problemy. Kilka łatwych ćwiczeń, proste akcesoria do nich. Czułem się jak w domu – bo kij od miotły nie jest mi obcy. Choć początkowo nudziły mnie notoryczne zajęcia z „rozciągania” to po tym czasie doceniam je, bardzo je doceniam! Na początku naszej współpracy nie byłem fanem wysiłku fizycznego i nie ukrywam, że po drugim miesiącu był już pierwszy etap „załamania”. Jednak pomimo przychodzenia na trening niechętnie wychodziłem z niego zawsze zainspirowany do dalszych działań i chyba to utrzymało mnie aż tak długo ?

Dodatkowo zrozumiałem i poczułem swoje ciało. Doceniłem też rolę fizjoterapeuty. Zauważyłem jak wiele problemów bólowych można pokonać w bardzo prosty sposób.

Mateusz

Polecam trenera i zajęcia Mateusza Soleckiego. Na zajęciach indywidualnych zdobędziesz wiele wiedzy i motywacji do pracy nas sobą. Polecam też zajęcia grupowe nawet jeśli nie boli Ciebie kręgosłup. Na zajęciach aktywujemy wiele mięśni, których na co dzień się nie używa, wzmacniamy mięśnie i poprawiamy zakresy ruchowe. Polecam też osobom, które bardzo często uprawiają sport lub chodzą na siłownie. Jest to świetne uzupełnienie treningu.

Mateusz Solecki w czasie treningu dużo opowiada o budowie naszych mięśni co daje dodatkową wartość zajęć.

Przemysław

Trenuję z Mateuszem od września zeszłego roku. Przyszedłem do niego z konkretnym celem. Chciałem wrócić do żeglarstwa oraz zacząć pływać na windsurfingu. Mateusz po konsultacjach ze mną przygotował dla mnie bardzo szczegółowy plan ćwiczeń, który na bieżąco korygujemy. To co szczególnie cenię we współpracy z Mateuszem, to jego umiejętność wytłumaczenia, dlaczego określone ćwiczenia znalazły się w planie. Jest to dla mnie bardzo istotne. Podsumowując. Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z Mateuszem, a cel został osiągnięty. 🙂

Łukasz

Z Mateuszem ćwiczę dopiero 2 miesiące, a efekty są już widoczne. Docelowo zależy mi na redukcji oraz wzmocnieniu, ale oprócz tego mam problemy z kręgosłupem, od których trzeba było zacząć. Mateusz nie tylko świetnie zdiagnozował problem, ale dobrał ćwiczenia, które skutecznie zwalczyły bóle i pomagają walczyć z nawykowymi wadami postawy. Treningi są przemyślane i dostosowane do moich potrzeb. Mateusz jest bardzo dokładny i dba o poprawność wykonywanych ćwiczeń. Do tego przyjazna atmosfera umila każdy trening – szczerze polecam 🙂

Joanna

Manager klubu fitness

Ćwiczenia na zdrowy kręgosłup są dla mnie cenne. Mateusz dokłada wszelkich starań, by ta godzina była najlepiej wykorzystana, a ćwiczenia prawidłowo wykonane. Polecam 🙂

Wojciech

Masz popsute auto – idziesz do mechanika.

Chcesz podrasować komputer – udajesz się do informatyka.

Chcesz ulepszyć swoje ciało – zainwestuj w trening z trenerem personalnym.

A dlaczego akurat z Mateuszem? Ponieważ to specjalista. Doskonale zna się na tym co robi i wie jak poprowadzić przez trening, tak aby przez następny tydzień nie chodzić obolałym (nie mylić z zakwasami ;-)). Trenuję już pod okiem Mateusza ponad 3 miesiące (3 x w tygodniu) i żaden trening nie wyglądał tak samo. Mnóstwo różnorodnych ćwiczeń. Na niektóre – gdy się patrzy na instruktora – wyglądają niepozornie, jednak naprawdę „wchodzą”, a to ze względu na ich wykonywania. Ruchy każdego ćwiczenia są dokładnie wyjaśnione i stanowią odpowiedź na aktualne braki czy dolegliwości. Koniec z bezmyślnym i bezcelowym machaniem ciężarem!

Trening z Mateuszem to najlepsza inwestycja w zdrowe, wysportowane i umięśnione ciało.

Paweł

Ćwiczę z Mateuszem już 8 miesięcy i są efekty 🙂 Treningi cały czas są modyfikowane tak, by podążać za moim ciałem i jego potrzebami w danym momencie. Polecam!

Bartosz